Počasí

Počasí Sazovice - Slunečno.cz
Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 19.4.2017  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice)

Neznáte přesné tóny sirén, které se v ČR používají? Nevíte, co dělat, když se rozezní? Vše najdete na www.varujemevas.cz

 Chystáte se pálit zahradní odpad, nebo něco jiného? Na stránkách HZS Zlínského kraje je on-line aplikace evidence pálení. Hasiči však pálení neschvalují, ale tímto jej pouze evidují. Aplikaci najdete zde: http://paleni.hzszlk.eu/

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ PŘIPRAVUJEME V ROCE 2017:

28. dubna 2017 proběhne jarní sběr železa od 15 hodin.

29. dubna 2017 zveme všechny zájemce na hasičskou pouť na Sv. Hostýn. Odjezd autobusu bude v 8,30 z místních zastávek. Zájemci ať se přihlásí na OÚ.

5. května 2017 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně

8. května 2017 proběhne okrsková soutěž u nás na Zahrázovém. Je to povinná soutěž pro sbory našeho 3. okrsku.

13. května 2017 se bude konat velká akce - svěcení nového kostela sv. Václava u nás. Kromě jiných spolků byl i náš sbor požádán o účast na teto velké akci. Zároveň jsme byli požádáni o technickou výpomoc a zajištění bezpečnost silničního provozu ve spolupráci s PČR, která bude rovněž na místě usměrňovat dopravu.

 

!!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!!           Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2017 (akce, které už proběhly):

8. dubna 2017 proběhla v hasičárně výstava naší techniky. V rámci výstavy modelářů a sběratelů, která probíhala ten samý víkend na sále, jsme byli požádání, abychom svou techniku rovněž zpřístupnili veřejnosti. Den předem jsme tedy vše nachystali a v sobotu už byli vrata hasičárny otevřeny od 10 do 17 hodin.

11. března 2017 proběhla jarní brigáda na úklid zbrojnice a klubovny. Začalo se kolem 9 hodiny a končilo okolo 14 hodin. Smutné však byl fakt, že se této brigády účasnilo jen pár vyvolených členů. I přesto se však vše potřebné zvládlo. 

25. února 2017 se v naší obci konal oblíbený ostatkový zvyk s voděním medvěda. Začalo se krátce po 9 hodině ráno a končilo až po 16 hodině. Zúčastnilo se ho, kromě dvou medvědů, i spousta masek a náhodných přihlížejících. Celkem bylo v průvodu okolo 30 lidí. Počasí vyšlo na jedničku a vše se tak, sice i s patřičnou známkou únavy na konci, zvládlo bez větších problémů. Fotografie z této akce najdete v naši Hasičské fotogalerii

11. února 2017 proběhlo od 15 hodin focení všech členů na nové členské průkazy. Focení probíhalo v klubovně a vzhledem k tomu, že se několikrát vyhlásilo obecním rozhlasem a bylo ohlášeno zde na stránkách i na sociální síti, tak se ho zúčastnilo je 35 členů z celkového počtu 105! Je to dost žalostná účast a ti, kteří nepřišli a nijak se neomluvili, by se měli nad sebou vážně zamyslet...

27. ledna 2017 jsme v odpoledních hodinách sklidili vánoční výzdobu okolo budovy OÚ. Začali jsme v 16 hodin a před 18 hodinou bylo ve třech lidech hotovo. Světelné řetězy se ještě odzkoušeli a do příštího adventu se uskladní v obecním skladě.

20. ledna 2017 v 18 hodin se v KD Machová uskutečnili zkoušky na získání odznaku odbornosti Hasič III. a II. stupně. Zúčastnilo se spousta hasičů z okolních sborů našeho okrsku včetně 4 našich členů. Všem zúčastněným se povedlo zkoušky úspěšně složit.

14. ledna 2017 se konala první letošní akce a tou byl Hasičský ples. Proběhl na sále OÚ a návštěvnost byla více než dobrá, zhruba 140 lidí. Skvělá Zdounečanka opět nezklamala a postarala se o výbornou zábavu. Začalo se ve 20 hodin a končilo až okolo 3 hodiny ráno.

 

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2016.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2016.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2015 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2015 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2014 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2014 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2013 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2013 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2012 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2012 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2011 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2011 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2010 (soubor typu pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2010 (soubor pdf)

HISTORIE NAŠEHO SBORU (soubor typu pdf)

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.

Vyhledat v textu

30. 4. Blahoslav

Zítra: Svátek práce

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30