Horní menu

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 21.7.2024  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

16. srpna 2024 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně

7. září 2024 proběhne na výletišti Zahrázovo poslední soutěž ZLPS a tedy i tzv. ukončená ligy. Od 11 hodin nás čeká spousta požárních útoků mužů, žen a dorostů, večer pak slavnostní vyhlášení nejen této poslední soutěže, ale i celé ZLPS. Následovat bude diskotéka s profi DJ. Bohaté občerstvení bude zajištěno po celý den i noc.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2024 (akce, které už proběhly):

27. července 2024 měla proběhnout po několikaleté odmlce soutěž pro dříve narozené, známá jako Memoriál Libora Kučery. Ovšem pro nezájem okolních sborů zúčastnit se této soutěže, byla týden před konáním opět zrušena.

1 července 2024 ve 2:21 nám KOPIS opět vyhlásil poplach. Dva naši členové, kteří dohlížely na vysokou hladinu Svodnice, těsně před 2 hodinou ranní obvolávali jednotku zpět do akce, protože hladina se začala neuvěřitelně rychle zvedat a okamžitě vylévat z koryta. Více v sekci Zásahy našich hasičů

30. června 2024 ve 20:02 nám KOPIS vyhlásil poplach. Následkem prudké bouře se vylila voda z koryta za poldrem na Padělkách u nově postavených domů. Více v sekci Zásahy našich hasičů

28. června 2024 v 17:48 nám KOPIS vyhlásil poplach. Jednalo se o požár pole v obci Racková. Více v sekci Zásahy našich hasičů

25. června 2024 proběhla v dopoledních hodinách cvičná evakuace místní školy a školky. V ranních hodinách se konala odborná přednáška pro všechny žáky a v 10 hodin se vyhlásil poplach. Naše výjezdová jednotka přijela za pár minut na místo a zajistila celý objekt. Jednu fiktivně zraněnou učitelku vynesli na nosítkách ven a celé cvičení se pak přesunulo na výletiště. Zde si mohli děti prohlédnout hasičskou zbrojnici a klubovnu. Pak následovala ukázka hašení skutečného ohně a poté si mohly děti vyzkoušet, jak se taková hasičská zásahová proudnice drží, když z ní stříká voda. A protože bylo opravdu horko, tak nechyběla ani pořádná sprcha pro všechny, včetně paní ředitelky. Celého hasičského dopoledne se zúčastnilo i několik schovanců ze zlínského stacionáře pro tělesně postižené. Vše končilo krátce po poledni.

23. června 2024 proběhla na výletišti soutěž mladých hasičů jako 3. ročník Memoriálu Josefa Brázdila. Soutěž začala v 8 hodin a končilo se až kolem 14 hodiny. Zařazena byla do seriálu soutěží ZLMH a StMPM. Utkali se starší žáci, mladší žáci a přípravka. Celkem jsme viděli 50 útoků.

24. a 25. května 2024 se konaly na výstavišti v Kroměříži Dny hasičů zlínského kraje. Vystavovalo se zde spousta historické i současné hasičské techniky a nechyběla zde i naše historická technika a to koňská stříkačka z roku 1903 a přívěsná stříkačka DS16 z roku 1928. 

30. dubna 2024 proběhla jedna z největších akcí, které jako sbor pořádáme, a to Velký slet čarodějnic. Začalo se v 15 hodin programem pro děti se spoustou soutěží a nechyběla ani pohádka od skvělého vypravěče Dana. Ve 20 hodin pak vypukla zábava pro dospělé s kapelou Expo-Pension. Akce to byla velkolepá, protože odpolední program navštívilo okolo 200 lidí a večerní zábavy se zúčastnilo okolo 650 lidí! Končilo se opravdu až za svítání. Obrovský dík patří všem aktivním členům sboru, protože připravit a realizovat takovou akci chtělo pomoc od většiny členů a také se jich většina zapojila. 

27. dubna 2024 se uskutečnil zájezd na mezinárodní hasičskou pouť na sv. Hostýn. Objednaný autobus odjížděl v 8 hodin a návrat byl krátce po 14 hodině. Pouti se od nás zúčastnilo 24 lidí.

12. dubna 2024 proběhl od 15 hodin sběr železa. Sešlo se nás poměrně dost a tak šla práce hezky rychle. Po projetí celé obce se přistavený kontejner podařilo naplnit asi tak ze tří čtvrtin. Končilo se krátce po 17 hodině.

23. března 2024 proběhla další z nespočet brigád na úpravě naší závodní dráhy. Tentokrát se ale finálně zarovnal pozemek přivolaným buldozerem a konečně se i zasela nová tráva. Teď se jen starat o závlahu a zbytek je už pouze na přírodě.

10. února 2024 proběhl v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Průvod více jak 40-ti masek vyšel od hasičárny krátce po 9 hodině směrem na Tečovice. Prošla se část obce a okolo 12 hodiny jsme si daly pauzu na oběd na výletišti Zahrázovo. Poté jsme opět vyšli do ulic a okolo 17 hodiny jsme došli zpět ke zbrojnici. Pak už následovalo pohoštění v domečku na výletišti a hlavně zasloužený odpočinek. Naštěstí bylo celý den opravdu krásně slunečno a teplo a počasí tak spíš připomínalo jaro než únor.

2. února 2024 proběhl hasičský zájezd do vinného sklepa v Zarazicích u Veselí nad Moravou. Objednaný autobus odjížděl před 17 hodinou od budovy úřadu a na místo dorazil přibližně za hodinu. Zde nás přivítal majitel sklepa a pak následoval výborný gulášek a samozřejmě skvělé víno. Nechyběla ani odborná přednáška spojená s degustací vín. Pak už se jen sedělo, zpívalo a bavilo u skleničky dobrého vína. Odjíždělo se před půlnocí a zpět v Sazovicích jsme byli krátce po jedné hodině v noci. Této akce se zúčastnilo 38 hasičů.  

13. ledna 2024 proběhla první kulturní akce tohoto roku a tou byl Hasičský ples. Akce to byla skvělá, nechyběla bohatá tombola od štědrých sponzorů, bar byl zásoben dobrým pitím i skvělým jídlem, no a o zábavu se nám postarala skvělá Zdounečanka. Nechybělo ani kulturní vystoupení v podání Fryštáckých mažoretek a o hezky a stylově vyzdobený sál se postarala paní Ivona Frydrychová. Návštěvnost byla více než skvělá a končilo se až hodně pozdě v noci, nebo spíš nad ránem.  

 

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, tanečních zábav, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám též pomáhají i sponzoři z řad soukromých firem, které působí v naší obci a jejím okolí.