Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

 

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 9.5.2022  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

4. června 2022 proběhne v naší obci  velká celodenní akce Sjezd rodáků a 660. výročí založení naší obce. Program bude bohatý a stále se ladí. Až bude oficiální pozvánka i s programem, vložím ji samozřejmě zde.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2022 (akce, které už proběhly):

7. května 2022 se konala na výletišti Zahrázovo okrsková soutěž. Zúčastnili se ji sbory z našeho 3. okrsku. Začalo se ve 13 hodin a i přes dopolední hodně špatné počasí se vše do začátku soutěže vybralo a po celý zbytek dne už bylo hezky. Výsledky byly hodně jednotvárné, protože skoro všechny kategorie vyhráli teamy z Rackové, konkrétně vyhrály kategorie mladších i starších žáků a kategorii dorostenky a ženy. Jen v mužské kategorii se jim to nepovedlo, zde zvítězily muži z Mysločovic. Domácím se moc nedařilo, ale to je tzv. prokletí domácího teamu. Vítězům samozřejmě gratulujeme. Vše nakonec dopadlo dobře, až na jedno drobné zranění jedné ženy. Končilo se až ve večerních hodinách.

30. dubna 2022 proběhl na výletišti Zahrázovo velký slet čarodějnic. Po dvouleté covidové odmlce jsme čekali, jaká bude účast a byla opravdu skvělá. Dětský program začal v 16 hodin a bylo zde nachystáno spousta soutěží a skvělý program pro děti. Ve 20 hodin pak vypukla zábava pro dospělé s kapelou Expo - Pension a kolem 11 hodin se zapálil i velký oheň. Účast byla více než skvělá. Dětské části se zúčastnilo několik stovek dětí s rodiči a tu večerní část navštívilo více jak 800 lidí! Vše se nakonec obešlo bez větších problémů a za celkovou přípravu, organizaci a průběh celé této mega akce vděčíme nejen našemu sboru SDH Sazovice, ale také spolku kostela sv. Václava a spolku Hašlergy ze Sazovic. Společně jsme tedy opět dokázali po tak dlouhé době uspořádat skvělou akci a zábavu pro všechny věkové kategorie.

13. dubna 2022 proběhla od 16 hodin další brigáda. Tentokrát jsme natáhli plachty na nástřešcích na výletišti. Sešlo se nás poměrně dost, ale i tak jsme končili až okolo 19 hodiny. Obě plachty jsou ale nataženy a akce tak mohou začít i za méně příznivého počasí. 

9. dubna 2022 jsme od 10 hodin provedli jarní brigádu ve zbrojnici. Původně jsme chtěli natahovat plachty na nástřešky na výletišti. Pro nepřízeň počasí jsme ale toto neprovedli, ale za to jsme řádně uklidili celou zbrojnici od všeho nepotřebného a pořádně s nepořádkem zametli. Čekali jsme ale větší účast mladších ročníků, z dorostenců přišli na brigádu jen 2 členi ! 

8. dubna 2022 proběhl od 15 hodin jarní sběr železa v naší obci. Členů se sešlo 7 a tak šla celá práce docela rychle. Sice nás ke konci zasáhl mírný déšť, ale i tak jsme celou obec řádně projeli a všechno železo posbírali. Nebylo toho nijak moc, ale i tak moc všem děkujeme. Končilo se v 17 hodin. 

26. března 2022 proběhla v odpoledních hodinách menší brigáda na Zahrázovém, kdy se čistila studna na čerpání vody při trénování. Ve třech lidech jsem studnu celou vyčerpali, propláchli a posypali vápnem. Snad to pomůže. Akce trvala asi 2 hodiny.

25. března 2022 se náš sbor rozloučil s našim členem panem Antonínem Hrbáčkem ml. Zemřel náhle dne 22. března a to ve věku pouhých 44 let. Rozloučení proběhlo s hasičskými poctami ve smuteční síni zlínského krematoria. Členem našeho sboru byl 22 let.

26. února 2022 proběhl v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Masky se sešli okolo 8 hodiny u hasičárny a pak se vyšlo na opravdu náročný pochod celou naší obcí. Nutno dodat, že podle úvodní fotky, když se vycházelo, nás bylo 50 masek, což je nový rekord v účasti. Během průvodu se pak přidávali další, takže v jistý okamžik nás mohlo být i 60 účastníků! To byla opravdu rekordní účast a všem tak za celý sbor moc děkuji. Je vidět, že ta roční covidová pauza se projevila a lidi se na tuto skvělou akci opravdu těšili. Společné téma na masky byly zimní olympijské hry, ale vítána byla jakákoliv maska, to se rozumí. Průvod prošel celou obcí s krátkou pauzou na oběd a asi okolo 17 hodiny došel zpět k hasičárně, kde na všechny čekalo pohoštění a hlavně zasloužený odpočinek. Hromadu fotek z této skvělé akce najdete zde

5. února 2022 proběhla od 15 hodin v naší klubovně výroční valná hromada našeho 3. okrsku. Zúčastnilo se ji okolo 20 zástupců všech 5 sborů z našeho okrsku. Shrnul se loňský rok, podebatovalo se o všem potřebným, přečetli se výroční zprávy všech sborů a také se naplánovalo dění na rok 2022. Letos se veškeré okrskové akce konají u nás v Sazovicích, tedy tato valná, okrskové závody v PS a taktické cvičení. Snad už všechny naplánované akce proběhnou bez nějakých nařízení a zákazů ze strany vlády ČR! Valná hromada končila krátce po 18 hodině.

Z důvodů nesmyslných opatření naší vlády kvůli pandemii Covid-19, byli letos zrušeny tyto plánované akce:

  • 15. ledna 2022 měl proběhnout tradiční Hasičský ples

   

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamnější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.