Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

SDH SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 4.3.2019  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice)

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

5. dubna 2019 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně

30. dubna 2019 proběhne od 15 hodin Velký slet čarodějnic na výletišti Zahrázovo, kde nás od 20 hodin čeká zábava s kapelou Expo-Pension  Odpoledne i večer se můžete tešit na bohatý program, který pro vás ještě stále ladíme a vylepšujeme. Loni tuto akci navštívilo více než 1000 lidí, tak uvidíme, co letos.

 

!!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!!           Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2019 (akce, které už proběhly):

2. března 2019 proběhl v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Začalo se krátce po 9 hodině a končilo až po hodině 16. I tento rok se sešlo spousta masek a do průvodů tak vyšlo na 41 lidí! To je opět víc než loni a my tak všem zúčastněným moc děkujeme. Vše proběhlo zdárně a bez větších problémů, až na jeden drobný incident s jedním problémovým občanem. Vše se ale vyřešilo a celý průvod tak došel i s reprodukovanou hudbou až na konec. Poté čekalo na všechny členy průvodu pohoštění a zasloužený odpočinek v domečku na výletišti Zahrázovo. Fotky z této skvělé akce najdete zde

8. února 2019 proběhlo ve večerních hodinách školení naší zásahové JSDH Sazovice.

12. ledna 2019 proběhla první akce v tomto roce a tou byl Hasičský ples. Začalo se ve 20 hodin a končilo až někdy po druhé hodině ranní.Účast byla hojná, zhruba 130 lidí. Nechyběla bohatá tombola ani kulturní program v podobě tanečního vystoupení aerobic clubu UTB Zlín a kapela Zdounečanka se nám opět postarala o skvělou taneční zábavu. Děkujeme všem návštěvníkům i sponzorům. Ples se opravdu vydařil.

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2018.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2018.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2017.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2017.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2016.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2016.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2015 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2015 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2014 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2014 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2013 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2013 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2012 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2012 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2011 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2011 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2010 (soubor typu pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2010 (soubor pdf)

NĚCO Z HISTORIE NAŠEHO SBORU.pdf

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.