Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

SDH SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 11.12.2019  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice)

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ PŘIPRAVUJEME:

13. prosince 2019 proběhne od 18 hodin malá ukončená závodních družstev v naší klubovně. Občerstvení pro členy zajištěno

27. prosince 2019 odpoledne proběhne vánoční turnaj v kuželkách na Machové. Děti mají sraz ve 12,30 a dospělí v 15,30 u naší zbrojnice.

3. ledna 2020 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně

11. ledna 2020 proběhne Hasičský ples na sále OÚ

22. února 2020 proběhne masopust s voděním medvěda

!!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!!           Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2019 (akce, které už proběhly):

28. listopadu 2019 jsme pomohli obci při zdobení vánočního stromu a betlému na náměstí před úřadem. Následující den 29. listopadu proběhlo slavnostní rozsvícení celé výzdoby, u kterého byl i doprovodný program a malé občerstvení přímo na náměstí. Vše bylo v režii obce, my jen pomáhali.

22. listopadu 2019 jsme zorganizovali zájezd do vinného sklepa do Zarazic u Veselí nad Moravou. Odjíždělo se v 16,30 ze Sazovic objednaným autobusem a návrat byl až někdy kolem půlnoci. Zúčastnilo se ho 30 lidí a všichni si tento výlet moc pochvalovali. No, uvidíme, možná si něco podobného příští rok zopakujeme.

16. listopadu 2019 se konala Výroční valná hromada našeho sboru. Začalo se v 16 hodin na sále obecního úřadu. Probralo se vše potřebné, přečetli se všechny zprávy, ocenili se někteří členi sboru a hlavně se zvolil i nový výbor SDH na příštích 5 let. Končilo se okolo 20 hodiny.

28. října 2019 jsme se podíleli na obecní akci, což byl lampiónový průvod. Začalo se v 17,30 kdy za zvuku státní hymny položili dva uniformovaní členové věnec k pomníku TGM u místní školy. Po té už vyšel průvod lampiónů, který prošel obcí a vše zakončil ohňostroj na výletišti. Pak následovalo malé občerstvení před budovou obecního úřadu.

25. října 2019 jsme se ve zlínském krematoriu rozloučili s našim dlouholetým členem panem Josefem Dovrtělem. Zemřel náhle ve věku 67 let. Členem našeho sboru byl 33 let. Velká čest jeho památce.

18. října 2019 proběhl podzimní sběr železa. Začalo se v 15 hodin a končilo krátce po 18 hodině. Pomocníků se tentokrát sešlo asi 10, tak šla práce docela rychle. Přistavený kontejner se podařilo zcela zaplnit a dokonce nám i poslední várka zbyla na vlečce, protože už se do kontejneru nevlezla. 

28. září 2019 proběhli oslavy patrona naší obce sv. Václava. Opět se začalo ráno budíčkem a hudebními gratulacemi všem Václavům v obci, pak následoval průvod po hlavní silnici od firmy MRB Sazovice k místnímu kostelu Sv. Václava, kde proběhla v 10 hodin mše svatá. Po mši šel průvod ke zvonici. Zde se položila kytice a pokračovalo se k budově obecního úřadu. Pak už následoval slavnostní oběd na sále za poslechu skvělé Zdounečanky, která nás doprovázela po celý den. V dopoledních hodinách bylo otevřeno i místní muzeum

22. září 2019 jsme zorganizovali výlet na Baťův kanál. Zúčastnilo se ho 31 dětí a jejich rodičů. Plavili jsem se po Baťově kanále na lodi Morava, cestou jsem dostali výklad o historii kanálu i samotné lodi. Počasí nám vyšlo krásně, takže si to všichni užili. 

20. srpna 2019 přijel do Sazovic příměstský tábor ze Zlína pod organizací Orel Zlín. Členové našich soutěžních družstev žáků společně s trenéry jim připravili zajímavý program. Prohlédli si místní muzeum i kostel Sv. Václava. Následně se všichni přesunuli před zbrojnici, kde jim byla ukázána naše technika, naši starší i mladší žáci předvedli požární útok a poté si děti mohli zkusit hašení pomocí plovoucího čerpadla. Na závěr se upekli buřty a pak se všichni odvezli našimi zásahovými vozy do Malenovic na nádraží, kde jsme se rozloučili.

17. srpna 2019 se od 15 hodin konala soutěž pro dříve narozené hasiče a hasičky nad 35 let věku. Byl to již 15. ročník Memoriálu Libora Kučery. Tentokrát se v netradiční štafetě a útoku podle starého způsobu s mašinou PS-8 utkali sbory ze Sazovic, Hostišové, Louk, Ubla a ze slovenska přijeli Lúky. Po těžkém a zápolení si nakonec hlavní cenu - sud piva - odnesli muži z Hostišové. Za ženy se účastnili jen ženy z Hostišové a vlastně tak i vyhráli. Celá soutěž proběhla bez nějakých problémů, počasí taky vyšlo, tak už se jen můžeme těšit na další ročník.

30. června 2019 proběhl u nás Hasičský den. Od rána až do večera se soutěžilo v požárním sportu a to ve všech věkových kategoriích. Soutěž byla opět zařazena do seriálů soutěží ZLMH, StMPM a ZLPS. Začalo se ráno v 8 hodin a končilo až o půl deváté večer. Vzhledem k náročnosti celé této akce a časové nezvladatelnosti, začneme asi uvažovat o rozložení této soutěže do 2 dnů. Za celý den se vystřídalo 124 soutěžních družstev, 25 starších žáků, 24 mladších žáků, 1 přípravka, 37 mužů, 4 týmy veteránů, 13 týmů žen, 12 dorostenců a 8 dorostenek. O této soutěži nám vyšel i článek ve Zlínském deníku. Rozhovor redaktorce poskytl náš člen Martin Gerža. Článek najdete zde (zdroj Zlínský deník)

21. června 2019 v 17:46 nám KOPIS vyhlásil poplach. Jednalo se o požár lesního porostu na Rackové. Více info v sekci Zásahy našich hasičů

21. června 2019 dopoledne proběhlo evakuační cvičení v místní škole. Začalo se v 8 hodin odbornou přednáškou pro žáky a pak okolo 9,30 hodin se vyhlásil poplach. Všichni žáci, učitelé a ostatní zaměstnanci školy se shromáždili na nádvoří ve chvíli, kdy na místo přijížděla naše JSDH. Po krátkém průzkumu byl zjištěn fiktiví únik plynu v kuchyni, kde zůstali 3 zaměstnanci školy. Naši hasiči je rychle nalezly a vyvedli ven. Poté jsem žáky převezly na výletiště Zahrázovo, kde proběhly nějaké ukázky hašení. Vše končilo okol 12 hodiny. Celé cvičení prováděli členové naši výjezdové JSDH Sazovice.

30 dubna 2019 proběhla snad největší akce roku Velký slet čarodějnic. Do této akce byla zapojena celá aktivní část našeho sboru, protože se očekávala velká návštěvnost. Loni bylo více jak 1000 návštěvníku té hlavní večerní části a letos jsme se k tomuto číslu přiblížili přibližně 800 návštěvníky večerní zábavy. Program byl bohatý jak odpoledne, tak i večer. Začalo se v 15,30 dětskou části, kde nechyběli soutěže, strašidelný stan, loutkové divadlo a mnoho dalšího. Na večerní program dorazila jako hlavní aktér kapela Expo-Pension, dále vystoupili šermíři, barman a zapálení vatry předcházela skvělá ohnivá show. Celá tato náročná akce končila až nad ránem, kdy se vše řádně uklidilo. Návštěvnost by byla určitě vyšší, kdyby nezlobilo celý den počasí. Odpoledne se však umoudřilo a až do rána už nespadla ani kapka. Fotky z akce najdete zde (zdroj Expo-Pension)

27. dubna 2019 se konala hasičská pouť na sv. Hostýn. Objednaný autobus odjížděl v 8,30 z místních zastávek a návrat byl okolo 15 hodiny.

12. dubna 2019 proběhl jarní sběr železa. Začalo se v 15 hodin a končilo okolo 18 hodiny. Sběračů se sešlo tak akorát, vše zvládlo a přistavený kontejner se na sběrném dvoře podařilo naplnit. Po těžké práci se šli všichni pracanti osvěžit do naši hospůdky.

30. března 2019 proběhla od 9 hodin brigáda na Zahrázovém. Vyhrabala se stará tráva na trati, zarovnal se terén po zimně a zasela se i nová tráva. Zabetonovala se bývalá zastávka, odvezl se veškerý nepořádek, přezula se kola na hasičském voze Renault a dokonce se i vyzkoušelo nové připojení vody z přečerpávací stanice pro dopouštění kádě. Všem zůčastněným patří velký dík.

2. března 2019 proběhl v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Začalo se krátce po 9 hodině a končilo až po hodině 16. I tento rok se sešlo spousta masek a do průvodů tak vyšlo na 41 lidí! To je opět víc než loni a my tak všem zúčastněným moc děkujeme. Vše proběhlo zdárně a bez větších problémů, až na jeden drobný incident s jedním problémovým občanem. Vše se ale vyřešilo a celý průvod tak došel i s reprodukovanou hudbou až na konec. Poté čekalo na všechny členy průvodu pohoštění a zasloužený odpočinek v domečku na výletišti Zahrázovo. Fotky z této skvělé akce najdete zde

8. února 2019 proběhlo ve večerních hodinách školení naší zásahové JSDH Sazovice.

12. ledna 2019 proběhla první akce v tomto roce a tou byl Hasičský ples. Začalo se ve 20 hodin a končilo až někdy po druhé hodině ranní.Účast byla hojná, zhruba 130 lidí. Nechyběla bohatá tombola ani kulturní program v podobě tanečního vystoupení aerobic clubu UTB Zlín a kapela Zdounečanka se nám opět postarala o skvělou taneční zábavu. Děkujeme všem návštěvníkům i sponzorům. Ples se opravdu vydařil.

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2019.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2018.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2018.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2017.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2017.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2016.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2016.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2015 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2015 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2014 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2014 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2013 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2013 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2012 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2012 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2011 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2011 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2010 (soubor typu pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2010 (soubor pdf)

NĚCO Z HISTORIE NAŠEHO SBORU.pdf

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.

Vyhledat v textu

12. 12. Simona

Zítra: Lucie

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29
Adventní dílničky s rozsvícením vánočního stromu a mikulášskou nadílkou v Sazovicích...
Adventní dílničky s rozsvícením vánočního stromu a Mikulášskou nadílkou v Sazovicích...
30 1
2 3 4 5 6 7
Zjišťujeme zájem o muzikálové představení Čarodějka...
8
9 10 11
"Česko zpívá koledy" - také v knihovně v Sazovicích...
12 13 14
Sazovický vánoční jarmark a vystoupení Půjdem spolu do Betléma...
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5