Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 9.5.2018  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice)

Neznáte přesné tóny sirén, které se v ČR používají? Nevíte, co dělat, když se rozezní? Vše najdete na www.varujemevas.cz

 Chystáte se pálit zahradní odpad, nebo něco jiného? Na stránkách HZS Zlínského kraje je on-line aplikace evidence pálení. Hasiči však pálení neschvalují, ale tímto jej pouze evidují. Aplikaci najdete zde: http://paleni.hzszlk.eu/

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ PŘIPRAVUJEME V ROCE 2018:

1. června 2018 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně 

1. července 2018 proběhne na výletišti Zahrázovo Hasičský den, tedy celodenní soutěž v hasičském sportu. Soutěžit budou všechny věkové kategorie. Tato soutěž je zařazena do seriálu soutěží ZLMH, StMPM a ZLPS. Zváni jsou nejen soutěžící, ale i přihlížející a příznivci tohoto sportu. Bohatě občerstvení bude po celý den zajištěno.

Hasičský den.jpg

 

!!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!!           Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2018 (akce, které už proběhly):

30. dubna 2018 proběhla velká akce s názvem Velký slet čarodějnic. Program začal v 16 hodin pro děti a pak od 20 hodin vypukla hlavní zábava pro dospělé. Na této akci se podílela téměř celá aktivní část našeho sboru, protože byla organizačně velmi náročná. Na večerní program se totiž na výletišti sešlo přibližně 1000 lidí, což je nejvíc, co pamatuji! Program akce byl obohacen různými vystoupeními a nechyběla ani volba miss čarodějnice. Kapela Expo-Pension Rock nezklamala a postarala se o super atmosféru. Končilo se opravdu až za ranního kroupění. Všem organizátorům i návštěvníkům děkujeme, protože tak obrovskou účast jsme nečekali. Svědčí o tom i fakt, že se vytočilo 20 sudů piva a o tom ostatním raději ani nebudu psát.

28. dubna 2018 se uskutečnil zájezd na hasičskou pouť na Sv. Hostýn. 

21. dubna 2018 proběhl od 9 hodin sběr železa. Na brigádu dorazilo 7 členů a vše šlo docela dobře. Kontejner, který byl tentokrát před OÚ, se podařilo zcela naplnit a dokonce jsme museli poslední várku šrotu nechat na vlečce, protože se už do kontejneru prostě nevešla. Tento šrot se po víkendu odvezl do kovošrotu sólo. Brigáda končila krátce po 13 hodině.

2. dubna 2018 na velikonoční pondělí jsme v 9 hodin dopoledne vyjeli na žádost starostky obce vyčerpat vodu ze sklepa rodinného domu. Více informací najdete v sekci Zásahy našich hasičů

10. února 2018 proběhl v naší obci ostatkový zvyk s voděním medvěda. Všichni účastníci průvodu se sešli mezi 8 a 9 hodinou ráno a krátce po 9 hodině se vyšlo na obchůzku obcí za doprovodu reprodukované hudby. Průvod měl nějakých 35 masek, což je nejvíce za několik posledních let. Vše šlo velice dobře, dokonce jsme si udělali i krátkou pauzu na oběd na výletišti Zahrázovo. Akce končila okolo 16,30 hodin návratem na výletiště, kde následovalo pohoštění pro všechny zúčastněné. Celá akce se moc povedla a budeme se těšit na další ročník této skvělé tradice. Fotky naleznete zde 

27. ledna 2018 jsme sklidili vánoční osvětlení před budovou OÚ. Začali jsme ve třech lidech v 10 dopoledne a za dvě hodiny bylo hotovo. Všechny světelné řetězy se před uskladněním odzkoušeli, aby tak byla zaručena jejich funkčnost na další vánoční svátky.

26. - 27. ledna 2018 proběhla pro mladé hasiče noc ve zbrojnici. Děti tak měli možnost strávit noc ve spacáku přímo v hasičárně. Prostor se tak musel vyklidit, auta byla přes noc zaparkována venku a děti tak pod dohledem dospělých přespali v hasičárně. Samozřejmě o ně bylo řádně postaráno v podobě večeře i snídaně. Večer si děti opekly venku špekáčky, zahrály si soutěže a nechyběl ani malý kondiční tréning. Před spaním jim pak paní Štromová pověděla i pohádky ve slovenském jazyce. Akce končila okolo 9,30 hodin ráno, kdy si pro děti přišli jejich rodiče. Akce se zúčastnilo 14 dětí, s celkovou organizací pomohli Josef a Světlana Geržovi, Roman a Staňka Štromovi a pánové Přibyl a Kolařík.

13. ledna 2018 proběhla první letošní akce a tou byl Hasičský ples. Akce to byla skvělá a úspěšná, na obecním sále se sešlo zhruba 140 lidí. Naše stálá kapela Zdounečanka se opět postarala o skvělou atmosféru a protože to bylo už 10 let co u nás na plese pravidelně hrávají, dostali od nás i drobný dárek - 10 litrů domácí slivovičky v krásném opleteném demižonku. Ples končil po 2 hodině ranní a už teď se těšíme na další ročník. 

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2017.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2017.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2016.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2016.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2015 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2015 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2014 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2014 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2013 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2013 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2012 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2012 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2011 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2011 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2010 (soubor typu pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2010 (soubor pdf)

NĚCO Z HISTORIE NAŠEHO SBORU.pdf

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.