Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 20.11.2017  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice)

Neznáte přesné tóny sirén, které se v ČR používají? Nevíte, co dělat, když se rozezní? Vše najdete na www.varujemevas.cz

 Chystáte se pálit zahradní odpad, nebo něco jiného? Na stránkách HZS Zlínského kraje je on-line aplikace evidence pálení. Hasiči však pálení neschvalují, ale tímto jej pouze evidují. Aplikaci najdete zde: http://paleni.hzszlk.eu/

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ PŘIPRAVUJEME V ROCE 2017:

25. listopadu 2017 v 9 hodin se bude stavět vánoční strom před budovu obecního úřadu. Sraz všech pomocníků je před OÚ v 9 hodin. Potřebná technika je zajištěna, kdo chce může vzít vlastní motorovou pilu na výpomoc při ořezu stromu.

1. prosince 2017 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně

 

!!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!!           Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2017 (akce, které už proběhly):

18. listopadu 2017 proběhla v 16 hodin výroční Valná hromada našeho sboru. Účast našich členu byla průměrná, hostů z okolních sborů velice dobrá. Probralo se vše potřebné, co a jak se v letošním roce událo a naplánovala se naše činnost na příští rok 2018. Poté se posedělo, něco se snědlo a vypilo. Končilo se až okolo 20 hodiny.   

28. října 2017 prošel naší obcí lampiónový průvod. Začalo se v 17,30 u místní školy položením věnce za zvuku státní hymny k pomníku TGM a poté se vyšlo. Obchůzka končila na výletišti Zahrázovo ohňostrojem a poté se před budovou OÚ podávalo zdarma malé občerstvení. Účast byla opět velká. Tuto akci pořádala obec, naši členové jen pomáhali zajišťovat bezpečnost celého průvodu.

21. října 2017 proběhla tradiční vycházka do přírody, drakiáda a ukončená. Vycházka začala po 9 hodině a šlo se směrem nad Mysločovice cestou, necestou, polem, nepolem. Prostě přírodou. Cestou plnili děti nejrůznější úkoly a na místě je pak čekal program v podobě hledání pokladu, ručkování po laně a střelba ze vzduchovek. Na jídlo se podával gulášek vařený přímo na místě v koltlíku. Po návratu pak v 15 hodin začala na výletišti v Sazovicích drakiáda, kterou pořádal náš sbor společně s obcí a tzv. sazovickou "gučou bab". Program byl bohatý, občerstvení bylo za symbolické ceny, nebo zcela zdarma. Večer jsme pak poseděli, pokecali a probrali vše potřebné. Celý den se náramně vydařil, vydrželo dokonce i zamračené počasí, které celý den hrozilo deštěm. Všem zúčastněným i pořádajícím moc děkujeme a budeme se těšit na další rok této skvělé podzimní akce. 

14. října 2017 od 9 hodin proběhl sběr železa. Tentokrát to byla sobota, protože v pátek to skoro nikomu nevycházelo. Sešlo se nás ale dost a za 4 hodiny byl kontejner na sběrném dvoře nejen zaplněn, ale doslova přeplněn. Celý sběr proběhl dobře a hladce, a tak uvažujeme, že sběry železa budeme dělat spíš v sobotu dopoledne, než v pátek odpoledne. Je to lepší, jak ohledně hustoty dopravy v obci, tak i ten fakt, že lidé jsou obvykle doma.

28. září 2017 proběhly u nás oslavy patrona naší obce sv. Václava. Začalo se jako vždy hned ráno hudebními gratulacemi všem Václavům a pak v 9,30 hodin prošel slavnostní průvod obcí od firmy MRB Sazovice až k novému kostelu Sv. Václava. Zde proběhla v 10 hodin slavnostní mše svatá a poté se šlo na oběd na sál OÚ. Po celý den nás doprovázela kapela Zdounečanka, počasí se vydařilo a tak celé oslavy proběhli v klidu a v pohodě.

12. srpna 2017 proběhla od 15 hodin hasičská soutěž pro dříve narozené nad 35 let věku. Jako každoročně se soutěžilo v netradiční štafetě a požárním útoku dle starého způsobu se starou stříkačkou PS-8. Své síly přijelo tentokrát změřit celkem 6 družstev, z toho 4 mužské a 2 ženské. Po náročné štafetě, která byla letos zaměřena spíš na fyzickou zdatnost, a požárním útoku, se výsledné časy sečetly a vzešel tak celkový vítěz. Za ženy to byli domácí sazovické berušky a za muže nakonec zvítězili muži z Louk (Zlín-Louky) a odnesly si mimo pohár také tekutou odměnu v podobě bečky piva a samozřejmě i slivovice. Tuto tekutou odměnu nakonec dostali všichni zúčastnění, takže vítězi byli svým způsobem všichni, kteří touto soutěží úspěšně prošli.

12. srpna 2017 připravili trenéři našich žákovských družstev výlet na hrad Lukov. Sraz byl v 9 hodin u zbrojnice a vyjíždělo se v počtu 11 dětí a 8 dospělých našimi oběma auty. Výlet to byl velice vydařený, cestou na hrad byla i zastávka na svačinu a u skalního útvaru Králky. Na samotném hradě pak byla velice zajímavá přednáška o historii i současnosti hradu. Na zpáteční cestě k autům se naši výletníci potkali i s účastníky orientačního běhu, které samozřejmě povzbudili. Zpět do Sazovic se všichni vrátili v odpoledních hodinách, kde na výletišti právě měla začínat soutěž pro dříve narozené hasiče. Výlet tak dopadl výborně, protože i počasí bylo skvělé.

10. srpna 2017 v 17:03 nám operační středisko KOPIS opět vyhlásilo poplach. Jednalo se o únik plynu následkem překopnutého potrubí při výkopových pracích na zahradě jednoho z místních domů. Více informací v sekci Zásahy našich hasičů

10. srpna v 15 hodin proběhl v sousedních Mysločovicích pohřeb jednoho z našich starších členů pana Jaroslava Velíska. Zemřel ve věku 82 let a našim členem byl celých 49 let! Velká čest jeho památce.

30. června 2017 v 18:00 nám KOPIS opět vyhlásil poplach. Šlo o požár pole ve středu obce nad školou. Více informaci v sekci Zásahy našich hasičů

25. června 2017 proběhl na našem výletišti Zahrázovo Hasičský den. Je to celodenní soutěž v požárním sportu, kde dopoledne soutěží mladší a starší žáci a odpoledne pak muži, ženy a dorostenci. Tato soutěž je zařazena do seriálů soutěží ZLMH, StMPM a ZLPS. Začínalo se v 8 hodin ráno a končilo až po 19 hodině večer. Den to byl náročný a plný zážitků, počasí nám naštěstí většinu dne přálo, jen později odpoledne začalo mírně pršet a foukat. Účast byla však rekordní, protože dopolední části se zúčastnilo 56 družstev a té odpolední dokonce 60! A aby toho nebylo málo, tak padly i oba rekordy naší tratě. V mužské části to bylo družstvo z Pravčic, které po 2 letech překonalo samo sebe a nový rekord tak stáhli o 7 setin na hodnotu 16,53 na 3B. U žen to bylo družstvo ze Zahnašovic, které překonalo 6 let starý rekord na novou hodnotu 16,79 na 2B. Oba tyto teamy si tak odnesli ke stávajícím odměnám navíc i finanční prémie za překonání traťových rekordů od našeho hlavního sponzora firmy MRB Sazovice - muži 10 000,- a ženy 5 000,- Kč! Fotky z této akce přidám, až najdu někoho, kdo tam fotil. Já v roli jednoho z moderátorů jsem na to buhužel neměl čas. 

20. června 2017 v dopoledních hodinách proběhlo v místní škole menší cvičení spojené s odbornou přednáškou a ukázkami hašení na výletišti Zahrázovo. Začalo se vyhlášením poplachu a cvičnou evakuací školy, poté následovala odborná přednáška v budově školy a následně se všichni převezli hasičskými vozy na výletiště, kde proběhla ukázka hašení vodou i práškovým hasícím přístrojem. Odvážnější a starší děti si pak mohly sami vyzkoušet hašení práškovým hasícím přístrojem. Celé toto hasičské dopoledne řídili naši proškolení členové z JSDH Sazovice. Akce pak končila krátce před polednem a všem se moc líbila.  

13. května 2017 proběhla v naší obci velká akce a tou bylo svěcení nového kostela. Náš sbor se na této akci podílel hlavně pomocí s celkovou organizací, ale zúčastnil se i slavnostní mše v 10 hodin společně se zástupci okolních sborů. Kromě fyzické pomoci s celkovým zázemím pro všechny hosty v okolí kostela jsme hlavně řídili dopravu, protože hlavní komunikace přes naší obec byla na 6 hodin zcela uzavřena. Vše se ale zvládlo, ikdyž to pro všechny bylo dost náročné a v odpoledních hodinách jsme zaslouženě poseděli na výletišti Zahrázovo, kde bylo pro všechny bohaté občerstvení. Speciální VIP hosté pak měli připravené pohoštění na sále OÚ.

8. května 2017 proběhla okrsková soutěž všech kategorií v požárním útoku u nás na Zahrázovém. Této soutěže se zúčastnili závodníci z pěti sborů našeho 3. okrsku. Začalo se ve 13 hodin a končilo okolo 17 hodiny. Vše proběhlo bez problémů, počasí bylo rovněž skvělé a fotky či výsledky ze soutěže najdete zde (zdroj SDH Racková) Výsledkový list.jpg

29. dubna 2017 se konal výlet na hasičskou pouť na Sv. Hostýn. Objednaný autobus odjížděl v 8,30 z místních zastávek.

28. dubna 2017 proběhl od 15 hodin sběr železa. Počasí sice nepřálo, protože po celou dobu sběru vydatně pršelo, ale i tak se podařilo kontejner naplnit. Končilo se okolo 18 hodin. 

8. dubna 2017 proběhla v hasičárně výstava naší techniky. V rámci výstavy modelářů a sběratelů, která probíhala ten samý víkend na sále, jsme byli požádání, abychom svou techniku rovněž zpřístupnili veřejnosti. Den předem jsme tedy vše nachystali a v sobotu už byli vrata hasičárny otevřeny od 10 do 17 hodin.

11. března 2017 proběhla jarní brigáda na úklid zbrojnice a klubovny. Začalo se kolem 9 hodiny a končilo okolo 14 hodin. Smutné však byl fakt, že se této brigády účasnilo jen pár vyvolených členů. I přesto se však vše potřebné zvládlo. 

25. února 2017 se v naší obci konal oblíbený ostatkový zvyk s voděním medvěda. Začalo se krátce po 9 hodině ráno a končilo až po 16 hodině. Zúčastnilo se ho, kromě dvou medvědů, i spousta masek a náhodných přihlížejících. Celkem bylo v průvodu okolo 30 lidí. Počasí vyšlo na jedničku a vše se tak, sice i s patřičnou známkou únavy na konci, zvládlo bez větších problémů. Fotografie z této akce najdete v naši Hasičské fotogalerii

11. února 2017 proběhlo od 15 hodin focení všech členů na nové členské průkazy. Focení probíhalo v klubovně a vzhledem k tomu, že se několikrát vyhlásilo obecním rozhlasem a bylo ohlášeno zde na stránkách i na sociální síti, tak se ho zúčastnilo je 35 členů z celkového počtu 105! Je to dost žalostná účast a ti, kteří nepřišli a nijak se neomluvili, by se měli nad sebou vážně zamyslet...

27. ledna 2017 jsme v odpoledních hodinách sklidili vánoční výzdobu okolo budovy OÚ. Začali jsme v 16 hodin a před 18 hodinou bylo ve třech lidech hotovo. Světelné řetězy se ještě odzkoušeli a do příštího adventu se uskladní v obecním skladě.

20. ledna 2017 v 18 hodin se v KD Machová uskutečnili zkoušky na získání odznaku odbornosti Hasič III. a II. stupně. Zúčastnilo se spousta hasičů z okolních sborů našeho okrsku včetně 4 našich členů. Všem zúčastněným se povedlo zkoušky úspěšně složit.

14. ledna 2017 se konala první letošní akce a tou byl Hasičský ples. Proběhl na sále OÚ a návštěvnost byla více než dobrá, zhruba 140 lidí. Skvělá Zdounečanka opět nezklamala a postarala se o výbornou zábavu. Začalo se ve 20 hodin a končilo až okolo 3 hodiny ráno.

 

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2017.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2016.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2016.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2015 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2015 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2014 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2014 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2013 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2013 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2012 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2012 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2011 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2011 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2010 (soubor typu pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2010 (soubor pdf)

NĚCO Z HISTORIE NAŠEHO SBORU.pdf

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.

Vyhledat v textu

23. 11. Klement

Zítra: Emílie

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3