Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

SDH SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 1.4.2020  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice)

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

 

!!!! VŠECHNY PLÁNOVANÉ AKCE, VČETNĚ VŠECH SCHŮZÍ A SOUTĚŽÍ, JSOU NA PŘÍKAZ VLÁDY ČR, HZS ČR A SH ČMS AŽ DO ODVOLÁNÍ ZRUŠENY !!!!

 

20. března 2020 v 18 hodin proběhnou v KD Machová zkoušky k získání odbornosti Hasič III. a Hasič II. stupně. Případní zájemci se musí přihlásit osobně na naši nejbližší členské schůzi. Veškeré detailní informace a testovací otázky k těmto zkouškám naleznete na tomto odkazu: https://www.dh.cz/index.php/usek-represe/uorr/vzdelavani/969-pokyny-k-ziskani-odbornosti-hasic-i-iii  - ZRUŠENO !!

3. dubna 2020 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně - ZRUŠENO !!

 

!!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!!           Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2020 (akce, které už proběhly):

22. února 2020 se konal v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Této oblíbené akce se poslední léta daří, protože se jí účastní stále víc a víc masek. Letos jsme sice loňský rekord nepřekonali, protože do účasti promluvilo chřipkové onemocnění. I tak nás ale bylo celkem 37 a to k loňskému počtu 41 nemělo daleko. Průvod vyšel krátce po 9 hodině, okolo poledne pak byla pauza na oběd na Zahrázovém a druhá část obce se obešla po 12 hodině. Zpět ke zbrojnici a následně i na výletiště se došlo po 16 hodině. Poté bylo pro všechny účastníky průvodu připraveno pohoštění. Vše se tak vydařilo a dotáhlo do zdárného konce. Fotky z této akce najdete zde

11. ledna 2020 proběhla první akce tohoto roku a tou byl Hasičský ples. Ten se konal na opět na sále OÚ a zúčastnilo se ho tentokrát přibližně 120 lidí. O skvělou taneční zábavu se nám opět postarala skvělá Zdounečanka a nechyběla ani tombola a doprovodný zábavný program. Vydařená akce končila až okolo 3 hodiny ranní.

 

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2019.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2019.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2018.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2018.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2017.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2017.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2016.pdf

Výroční zpráva o činnosti SDH Sazovice za rok 2016.pdf

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2015 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2015 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2014 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2014 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2013 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2013 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2012 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2012 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU v roce 2011 (soubor pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2011 (soubor pdf)

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2010 (soubor typu pdf)

Výroční zpráva SDH Sazovice za rok 2010 (soubor pdf)

NĚCO Z HISTORIE NAŠEHO SBORU.pdf

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.

Vyhledat v textu

9. 4. Dušan

Zítra: Darja

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3
Humanitární sbírka v Sazovicích...
4
Humanitární sbírka v Sazovicích...
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14
Nabízíme možnost doplnění dezinfekčního prostředku...
15
Budou se zapisovat stavy elektroměrů...
16
Budou se zapisovat stavy elektroměrů...
Zápis do 1. ročníku ZŠ a MŠ Sazovice
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3