Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE

SDH SAZOVICE

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 30.6.2020  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

24. července 2020 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně.

Další změna se týká naši pohárové soutěže, která měla letos proběhnout 28. června 2020. Ta je přesunuta na náhradní termín 15. srpna 2020, kdy měla proběhnout soutěž pro dříve narozené. Soutěžní den by měl proběhnou následovně: Do ligy ZLPS bude zařazena jen ta odpolední část, ligy mladších a starších žáků (ZLMH a StMPM) byly pro letošní rok zrušeny. Vše by mělo proběhnout tak, že dopoledne budou mladší a starší žáci a odpoledne dospělí, dorostenci a možná i starší páni. To záleží na tom, kolik se sejde družstev a jestli na staré pány vyjde čas. Detaily této soutěže se upřesní později, a nebo až v den konání soutěže.

 

AŽ DO ODVOLÁNÍ NEPLATÍ: !!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!! Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2020 (akce, které už proběhly):

27. června 2020 proběhla od 9 hodin brigáda na zahrázovém. Úkolem bylo usadit a zabetenovat bývalou zastávku u závodní dráhy. Sešlo se nás tak akorát a celá práce se podařila zhruba do oběda stihnout. Končilo se kolem 13 hodiny.

25. května 2020 jsme doprovodili na poslední cestě našeho nejstaršího člena pana Františka Bartíka st. Zemřel dne 18.5.2020. Rozloučení proběhlo s dodržením bezpečnostních opatření covid-19 ve zlínském krematoriu i s hasičskými poctami. Tento bratr se dožil úctihodného věku 85 let a členem našeho sboru byl 67 let! Velká čest jeho památce

16. května 2020 jsme provedli jarní úklid ve zbrojnici a kontrolu všech strojů po zimně. Účast sice nebyla moc hojná, ale stačilo to na potřebný úklid, vyházelo se vše nepotřebné a proběhla i kontrola čerpadel. Tato kontrola nakonec odhalila nefunkční jedno z našich dvou plovoucích čerpadel. Pokoušeli jsme se jej sice rozjet, ale nepodařilo se. Čerpadlo tak nejspíš skončí v odborném servise. Od toho ale tyto kontroly jsou, aby se odhalili nedostatky a byl pak čas na to, odstranit je dřív, než tyto stroje budou opravdu potřeba. Brigáda začala v 9 hodin a končila okolo 13 hodiny.

8. května 2020 proběhl s menším zpožděním jarní sběr železa. Z důvodů mimořádných opatření proběhl až v květnu, místo obvyklého dubna. Opět jsme začali v 15 hodin a s dodržením všech bezpečnostních opatření začali objíždět celou obec. Končilo se okolo 17,30 a železného šrotu se podařilo nasbírat opravdu dost.

1. května 2020 proběhla po delší odmlce mimořádná výborová schůze svolána starostou sboru. S ohledem na stále trvající opatření kvůli šíření viru covid-19 byla účast jen pro zvané a do 10-ti zúčastněných osob.

22. února 2020 se konal v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Této oblíbené akce se poslední léta daří, protože se jí účastní stále víc a víc masek. Letos jsme sice loňský rekord nepřekonali, protože do účasti promluvilo chřipkové onemocnění. I tak nás ale bylo celkem 37 a to k loňskému počtu 41 nemělo daleko. Průvod vyšel krátce po 9 hodině, okolo poledne pak byla pauza na oběd na Zahrázovém a druhá část obce se obešla po 12 hodině. Zpět ke zbrojnici a následně i na výletiště se došlo po 16 hodině. Poté bylo pro všechny účastníky průvodu připraveno pohoštění. Vše se tak vydařilo a dotáhlo do zdárného konce. Fotky z této akce najdete zde

11. ledna 2020 proběhla první akce tohoto roku a tou byl Hasičský ples. Ten se konal na opět na sále OÚ a zúčastnilo se ho tentokrát přibližně 120 lidí. O skvělou taneční zábavu se nám opět postarala skvělá Zdounečanka a nechyběla ani tombola a doprovodný zábavný program. Vydařená akce končila až okolo 3 hodiny ranní.

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamnější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.