Horní menu

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9
dne 9.3.2024 - Květinový ples v Sazovicích
10
11 12 13 14 15 16
16.3.2024 - Divadlo: romantická komedie "Svatba na klíč", Sál OÚ Sazovice
17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
28.3.2024 - Bazárek v Sazovicích
29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 3.3.2024  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

29. března 2024 v 19 nebo v 19,30 hodin proběhne další členská schůze v naší klubovně. Čas upřesní starosta sboru

30. dubna 2024 proběhne na výletišti Zahrázovo opět Velký slet čarodějnic. Odpoledne proběhne program pro děti a večer pak vypukne taneční zábava s oblíbenou kapelou Expo-Pension

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2024 (akce, které už proběhly):

10. února 2024 proběhl v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Průvod více jak 40-ti masek vyšel od hasičárny krátce po 9 hodině směrem na Tečovice. Prošla se část obce a okolo 12 hodiny jsme si daly pauzu na oběd na výletišti Zahrázovo. Poté jsme opět vyšli do ulic a okolo 17 hodiny jsme došli zpět ke zbrojnici. Pak už následovalo pohoštění v domečku na výletišti a hlavně zasloužený odpočinek. Naštěstí bylo celý den opravdu krásně slunečno a teplo a počasí tak spíš připomínalo jaro než únor.

2. února 2024 proběhl hasičský zájezd do vinného sklepa v Zarazicích u Veselí nad Moravou. Objednaný autobus odjížděl před 17 hodinou od budovy úřadu a na místo dorazil přibližně za hodinu. Zde nás přivítal majitel sklepa a pak následoval výborný gulášek a samozřejmě skvělé víno. Nechyběla ani odborná přednáška spojená s degustací vín. Pak už se jen sedělo, zpívalo a bavilo u skleničky dobrého vína. Odjíždělo se před půlnocí a zpět v Sazovicích jsme byli krátce po jedné hodině v noci. Této akce se zúčastnilo 38 hasičů.  

13. ledna 2024 proběhla první kulturní akce tohoto roku a tou byl Hasičský ples. Akce to byla skvělá, nechyběla bohatá tombola od štědrých sponzorů, bar byl zásoben dobrým pitím i skvělým jídlem, no a o zábavu se nám postarala skvělá Zdounečanka. Nechybělo ani kulturní vystoupení v podání Fryštáckých mažoretek a o hezky a stylově vyzdobený sál se postarala paní Ivona Frydrychová. Návštěvnost byla více než skvělá a končilo se až hodně pozdě v noci, nebo spíš nad ránem.  

 

 

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, tanečních zábav, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám též pomáhají i sponzoři z řad soukromých firem, které působí v naší obci a jejím okolí.