Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

 

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 20.7.2021  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

23. července 2021 v 19 hodin proběhne členská schůze našeho sboru v hasičské klubovně. Svolal ji starosta sboru.

AŽ DO ODVOLÁNÍ NEPLATÍ: !!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!! Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2021 (akce, které už proběhly):

5. a 6. července 2021 jelo 7 našich členů do obce Mikulčice, která byla jednou z obcí, které zasáhlo nedávné tornádo. Vyjížděli ráno v 6 hodin a vraceli se až na večer. Přiložili tak pomocnou ruku lidem, kteří to momentálně opravdu potřebují. Na místo nejeli s prázdnou, ale vzali sebou i nutné věci, jako například několik stavebních koleček, spojovací materiál a jiné potřebné věci. Kromě toho i darovali náš finanční dar ve výši 20000,- jedné rodině, které tornádo vzalo celý dům a nezbylo jim tak skoro nic. V této těžké situaci jsme aspoň rádi, že i náš sbor mohl alespoň trochu přispět potřebným a dodržet tak heslo dobrovolných hasičů "Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci!

26. a 27. června 2021 jsme uspořádali hasičský víkend. Byla to dvoudenní soutěž v požárním sportu, která se uskutečnila v areálu Zahrázovo. V sobotu se akce jmenovala Hasičský den a od 12:30 soutěžili muži, ženy a dorostenci. V neděli jsme akci pojmenovali po zesnulém trenéru mládeže Josefu Brázdilovi jako nultý ročník Memoriálu Josefa Brázdila a to se od 9:00 představili mladší a starší žáci. Obě tyto akce dopadli výborně a protože zrovna dva dny zpátky postihlo jižní Moravu a celé Hodonínsko živelná pohroma, kdy se přes několik obcí prohnalo tornádo a doslova tyto obce srovnalo se zemí, rozhodl se náš sbor věnovat finance ze startovného právě na pomoc těmto postiženým obcím. Dokonce se některé umístěné sbory zřekli své finanční výhry ve prospěch této dobročinné věci a celkem se nám tak během víkendu podařilo vybrat krásných 12500,-!! Výsledkové listiny najdete níže:

ZLPS-Hasičský-den-Sazovice-2021-zápis.xlsx

ZLMH-Memoriál-Josefa-Brázdila-Sazovice-2021-zápis.xlsx

 

18. června 2021 v 17:58 nám KOPIS vyhlásil poplach. Ve zprávě se uvádělo o požáru skladu v Mysločovicích. Více info v sekci Zásahy našich hasičů

28. května 2021 proběhla po delší odmlce klasická členská schůze. Začalo se v 19 hodin a sešlo se nás poměrně dost. No, není se čemu divit, bylo co probírat a navíc jsme se s některými členy dlouho neviděli. Termín další schůze upřesní náš starosta.

30. dubna 2021 proběhla po dlouhé odmlce jedna naše akce a tou byl sběr železa. Byla to po asi půl roce první oficiální akcička, kterou jsme zorganizovali. Začalo se v 16 hodin a zhruba okolo 19 hodiny bylo hotovo. Členů se sešlo dost a tak šla celá práce hezky rychle.

11. dubna 2021 skončil v ČR nouzový stav, který byl vyhlášen 5. října 2020 a platil až do tohoto dne. Celkem trval 188 dnů. Stále však platí spousta omezení, tak se uvidí, které akce letos vůbec proběhnou. Informace budu průběžně aktualizovat

Kvůli pandemii Covid-19 a nouzovému stavu, který v ČR platil od 5. října 2020 až do 11. dubna 2021, byly zrušeny tyto naše plánované akce:

  • všechny pravidelné členské schůze
  • podzimní sběr železa 23. října 2020
  • podzimní vycházka do přírody 24. října 2020
  • naše Valná hromada 13. listopadu 2020
  • vánoční trhy s rozsvícením vánočního stromu (zde každoročné pomáháme obci s realizací)
  • turnaj v kuželkách 28. prosince 2020
  • Hasičský ples 9. ledna 2021
  • Masopust s voděním medvěda 13. února 2021
  • Hasičská pouť na Sv. Hostýn 24. dubna 2021

   

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamnější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.