Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

 

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 28.5.2023  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

25. června 2023 od 8 hodin proběhne na výletišti Zahrázovo hasičská soutěž pro mladé hasiče Memoriál Josefa Brázdila. Soutěž je i letos zařazena do seriálu soutěží ZLMH a StMPM. 

2023 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně - datum upřesním později

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2023 (akce, které už proběhly):

13. května 2023 jsme oslavili 120. výročí od založení našeho sboru. Akce to byla celodenní a k vidění toho bylo opravdu hodně. Dopoledne to byl slavnostní průvod obcí, proběhla mše svatá v našem kostele a pak následovala slavnostní schůze na sále OÚ zakončená výborným obědem. V odpoledních hodinách se oslavy přesunuli na výletiště, kde se představili historické i současné hasičské stříkačky. Své útoky předvedla i naše mládež a družstvo mužů. Vše pak zakončili profesionální hasiči ze Zlína a Otrokovic, kteří ukázaly vyproštění zraněné osoby z auta a slanění z vysutého žebříku. Vše proběhlo na jedničku a oslavy pak pokračovali jako taneční zábava s krojovanou hudbou Zdounečanka. Končilo se až hodně pozdě v noci.

30. dubna 2023 proběhla jedna z největších akcí, kterou každý rok pořádáme, a tou byl Velký slet čarodějnic. Odpolední program pro děti začínal v 15 hodin a večerní zábava odstartovala po 20 hodině. Tradičně nám hrála rocková kapela Expo-Pension a nechybělo ani šermířské vystoupení skupiny Berendal. Po počátečních problémech s elektřinou, kdy nám několikrát vypnul hlavní jistič i proudový chránič, jsme závadu odstranili a pak se hrálo, tancovalo a zpívalo skoro až do rána. Akce to byla opět skvělá a celkem ji navštívilo více jak 800 lidí !

29. dubna 2023 se uskutečnila tradiční hasičská pouť na sv. Hostýn. Objednaný autobus odjížděl v 8 hodin z místních zastávek, návrat byl pak kolem 15 hodiny. Zúčastnilo se asi 40 lidí

15. dubna 2023 proběhla od 9 hodin jarní brigáda na výletišti Zahrázovo. Provedl se úklid zbrojnice a hlavně se natáhli nové plachty na oba altány, které na výletišti jsou. Tentokrát nám počasí přálo a vše se tak zvládlo do 13 hodin.

14. dubna 2023 proběhl jarní sběr železa v obci. Sraz byl v 15 hodin před hasičárnou a krátce po této hodině se i vyjelo. Sešlo se nás poměrně dost a tak šl práce rychle. Jen nás potrápilo počasí, protože po celou dobu trvání sběru pršelo. Vše jsme ale zvládli a krátce po 17 hodině bylo hotovo.

18. února 2023 proběhlo tradiční masopustní vodění medvěda. Sraz masek byl v 8 hodin na výletišti a krátce po 9 hodině se vyšlo. Maškarní průvod měl letos asi 35 účastníků, což je sice méně, než loni, ale i tak je to skvělá účast. Za zvuku reprodukované hudby všeho druhu se chodilo od domu k domu a byla opravdu skvělá atmosféra. S krátkou pauzou na oběd jsme končili okolo 17 hodiny, kdy se došlo zpět na Zahrázovo, kde bylo pro všechny připravené občerstvení a hlavně zasloužený odpočinek. Všem zúčastněným moc děkujeme a už teď se těšíme na příští rok.

11. února 2023 proběhl na sále OÚ Hasičský ples. Tato první letošní akce se konala po dvouleté pauze, tak jsme čekali hojnou účast. Nakonec se zúčastnilo asi 130 plesařů, což nebylo málo ani moc. Prostě tak akorát. Z informací vím, že účast mohla být větší, ale spousta lidí onemocněla respiračními nemocemi, tak se nemohli účastnit. I tak ale byla skvělá zábava s kapelou Zdounečanka, nechyběla ani módní přehlídka, či nějaká ta soutěž na rozptýlení. No a samozřejmě i bohatá tombola od štědrých sponzorů, kterým tak moc děkujeme. Končilo se až v ranních hodinách.  

   

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamnější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.