Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

 

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 16.10.2021  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

23. října 2021 se uskuteční podzimní vycházka do přírody. Sraz je v 8 hodin v naší klubovně, kde bude pro všechny snídaně a 9 hodin se pak vyjde na vycházku. Cestou se budou plnit nejrůznější úkoly a vše se pak završí na výletišti Zahrázovo, kde se opečou špekáčky a proběhne i střelba ze vzduchovek a možná s něčeho jiného. Ale to už je malé překvapení. Zváni jsou všichni, kdo má zájem a je úplně jedno, jestli je, nebo není členem našeho sboru.

29. října 2021 od 15 hodin proběhne v naší obci podzimní sběr železa.

12. listopadu 2021 v 19 hodin bude další členská schůze v naší klubovně.

20. listopadu 2021 v 16 hodin proběhne výroční Valná hromada našeho sboru na sále OÚ. Účast našich členů je povinná, hosté z okolních sborů budou vítáni.

 

AŽ DO ODVOLÁNÍ NEPLATÍ: !!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!! Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2021 (akce, které už proběhly):

16. října 2021 vyčistila naši jednotka JSDH Sazovice druhou část koryta potoka Racková (místní název Svodnice) od náletových dřevin, které by v případě zvýšené hladiny bránily řádnému průtoku vody. Jednalo se o část koryta od mostu u koupaliště až po začátek cyklostezky vedoucí do Mysločovic. Začalo se v 9 hodin a okolo 13 hodin bylo hotovo. Všem zúčastněným členům patří velký dík.

28. září 2021 proběhly v naší obci oslavy patrona obce Sv. Václava. Opět se začalo ráno budíčkem a hudebními gratulacemi všem Václavům v obci, pak následoval průvod po hlavní silnici od firmy MRB Sazovice k místnímu kostelu Sv. Václava, kde proběhla v 10 hodin mše svatá. Po mši pokračoval průvod k místní zvonici, kde se položila kytice a poté se pokračovalo k budově obecního úřadu. Pak už následoval slavnostní oběd na sále za poslechu skvělé Zdounečanky, která nás doprovázela od samého rána.

1. září 2021 v 10:47 na KOPIS vyhlásil poplach. Jednalo se o požár trafostanice v areálu jedné velké místní firmy. Více info v sekci Zásahy našich hasičů

28. srpna 2021 měla v odpoledních hodinách proběhnout soutěž pro dříve narozené nad 35 let známá jako Memoriál Libora Kučery. Pro nízký zájem okolních sborů, kteří se pravidelně této zábavné soutěže účastní, byla tato soutěž dva dny před plánovaným začátkem zrušena. Je to škoda, protože se na této soutěži každý rok pobaví spousta soutěžících i přihlížejících a tak by se měli okolní sbory trochu zamyslet a příště své kolegy ze Sazovic přijet podpořit, jak tomu bývalo v minulosti vždy zvykem.

31. července 2021 proběhla brigáda na očistu koryta potoka Racková, který protéká naší vesnicí. Zaměřili jsme se na náletové dřeviny, které bránily řádnému průtoku vodě v případě zvýšené hladiny. Začalo se v 8 ráno a končilo ve 12 hodin. Celkem se nás sešlo 5 členů a práce tak šla docela rychle. Vyčistili jsme koryto od firmy Dobrá až po most u koupaliště. Zbylá část od koupaliště až po stav u MRB se udělá zase příště.

5. a 6. července 2021 jelo 7 našich členů do obce Mikulčice, která byla jednou z obcí, které zasáhlo nedávné tornádo. Vyjížděli ráno v 6 hodin a vraceli se až na večer. Přiložili tak pomocnou ruku lidem, kteří to momentálně opravdu potřebují. Na místo nejeli s prázdnou, ale vzali sebou i nutné věci, jako například několik stavebních koleček, spojovací materiál a jiné potřebné věci. Kromě toho i darovali náš finanční dar ve výši 20000,- jedné rodině, které tornádo vzalo celý dům a nezbylo jim tak skoro nic. V této těžké situaci jsme aspoň rádi, že i náš sbor mohl alespoň trochu přispět potřebným a dodržet tak heslo dobrovolných hasičů "Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci!

26. a 27. června 2021 jsme uspořádali hasičský víkend. Byla to dvoudenní soutěž v požárním sportu, která se uskutečnila v areálu Zahrázovo. V sobotu se akce jmenovala Hasičský den a od 12:30 soutěžili muži, ženy a dorostenci. V neděli jsme akci pojmenovali po zesnulém trenéru mládeže Josefu Brázdilovi jako nultý ročník Memoriálu Josefa Brázdila a to se od 9:00 představili mladší a starší žáci. Obě tyto akce dopadli výborně a protože zrovna dva dny zpátky postihlo jižní Moravu a celé Hodonínsko živelná pohroma, kdy se přes několik obcí prohnalo tornádo a doslova tyto obce srovnalo se zemí, rozhodl se náš sbor věnovat finance ze startovného právě na pomoc těmto postiženým obcím. Dokonce se některé umístěné sbory zřekli své finanční výhry ve prospěch této dobročinné věci a celkem se nám tak během víkendu podařilo vybrat krásných 12500,-!! Výsledkové listiny najdete níže:

ZLPS-Hasičský-den-Sazovice-2021-zápis.xlsx

ZLMH-Memoriál-Josefa-Brázdila-Sazovice-2021-zápis.xlsx

 

18. června 2021 v 17:58 nám KOPIS vyhlásil poplach. Ve zprávě se uvádělo o požáru skladu v Mysločovicích. Více info v sekci Zásahy našich hasičů

28. května 2021 proběhla po delší odmlce klasická členská schůze. Začalo se v 19 hodin a sešlo se nás poměrně dost. No, není se čemu divit, bylo co probírat a navíc jsme se s některými členy dlouho neviděli. Termín další schůze upřesní náš starosta.

30. dubna 2021 proběhla po dlouhé odmlce jedna naše akce a tou byl sběr železa. Byla to po asi půl roce první oficiální akcička, kterou jsme zorganizovali. Začalo se v 16 hodin a zhruba okolo 19 hodiny bylo hotovo. Členů se sešlo dost a tak šla celá práce hezky rychle.

11. dubna 2021 skončil v ČR nouzový stav, který byl vyhlášen 5. října 2020 a platil až do tohoto dne. Celkem trval 188 dnů. Stále však platí spousta omezení, tak se uvidí, které akce letos vůbec proběhnou. Informace budu průběžně aktualizovat

Kvůli pandemii Covid-19 a nouzovému stavu, který v ČR platil od 5. října 2020 až do 11. dubna 2021, byly zrušeny tyto naše plánované akce:

  • všechny pravidelné členské schůze
  • podzimní sběr železa 23. října 2020
  • podzimní vycházka do přírody 24. října 2020
  • naše Valná hromada 13. listopadu 2020
  • vánoční trhy s rozsvícením vánočního stromu (zde každoročné pomáháme obci s realizací)
  • turnaj v kuželkách 28. prosince 2020
  • Hasičský ples 9. ledna 2021
  • Masopust s voděním medvěda 13. února 2021
  • Hasičská pouť na Sv. Hostýn 24. dubna 2021

   

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamnější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.