Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči

HASIČI SAZOVICE  -  SDH SAZOVICE

 

Zásahy našich hasičůZásahová jednotka - Hasičská technika - Závodní team mužů - Závodní team žáků - Výbor SDH Sazovice - Hasičská fotogalerie - Jiné hasičské zajímavosti

Externí hasičskou fotogalerii najdete zde: sdhsazovice.rajce.idnes.cz  nebo zde: pepino100370.rajce.idnes.cz  a také zde: sazovicezaci.rajce.idnes.cz

Vítejte na stránce Sboru dobrovolných hasičů ze Sazovicznak SDH

Poslední aktualizace: 3.12.2020  (aktualizuje jednatel SDH Sazovice) 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE, KTERÉ LETOS PŘIPRAVUJEME:

 

UPOZORNĚNÍ K PLÁNOVANÝM AKCÍM: Vzhledem k vývoji situace kolem pandemie Covid 19 se veškeré plánované akce můžou kdykoliv zrušit. Prozatím však máme v plánu uskutečnit v nejbližší době tyto akce:

!!! VŠECHNY PLÁNOVANÉ AKCE JSOU Z DŮVODŮ PŘÍSNÝCH VLÁDNÍCH NAŘÍZENÍ AŽ DO ODVOLÁNÍ ZRUŠENY !!!

 

AŽ DO ODVOLÁNÍ NEPLATÍ: !!! Každý první pátek v měsíci v 19 hodin se koná členská schůze v naší klubovně!!! Zveme každého, kdo má zájem podílet se na dění v obci z pohledu dobrovolných hasičů. Každý totiž může přidat ruku k dílu a angažovat se tak na přípravách nejrůznějších akcí nebo pomáhat ostatním občanům.

 

AKTUALITY Z DĚNÍ VE SBORU V ROCE 2020 (akce, které už proběhly):

Kvůli pandemii Covid-19 a nouzovému stavu v ČR, který začal platit 5. října 2020, byly dosud zrušeny tyto naše plánované akce:

  • všechny členské schůze
  • podzimní sběr železa 23. října 2020
  • podzimní vycházka do přírody 24. října 2020
  • naše Valná hromada 13. listopadu 2020

5. října 2020 byl opět vyhlášen nouzový stav v ČR kvůli pandemii Covid-19.

3. října 2020 proběhla od 13,30 hodin na Zahrázovém soutěž pro dříve narozené hasiče. Byl to už 16 ročník Memoriálu Libora Kučery. Soutěžilo se v netradiční štafetě a útoku "tak trochu jinak" se stříkačkou PS-8. Soutěže se zúčastnili 4 družstva domácí, Louky, Pozděchov a Prlov. Po velkém zápolení si nakonec hlavní cenu -sud piva- odvezli muži z Pozděchova. A protože dva dny na to začal v Česku opět platit nouzový stav s velkým množstvím omezení z důvodu pandemie Covid-19, byla to nejspíš poslední akce do doby, než tento stav skončí. Všem se ale moc líbila, ikdyž nás celý den doprovázel opravdu silný vítr, ale jinak bylo docela teplo na to, že už byl začátek října.

28. září 2020 u nás proběhly oslavy Sv. Václava. I přes možnost, že by se akce měla vlivem různých opatření zrušit, se nakonec uskutečnila a účast byla hojná. Začalo se ráno v 7:30 budíčkem s kapelou Zdounečanka a pak kolem 9:45 vyšel průvod od firmy MRB ke kostelu sv. Václava. Zde proběhla v 10 hodin mše svatá a požehnala se i nová socha sv. Michaela archanděla, na kterou přispěl i náš sbor. Poté se průvod přemístil ke kapli, kde se položila kytice a pak následovalo pohoštění na sále OÚ. Po celou dobu a pak i na sále, nás hudebně doprovázela výše zmíněná kapela Zdounečanka.

15. srpna 2020 u nás proběhla soutěž v požárním sportu pod názvem Hasičský den. Tato soutěž bývá každý rok na konci června, ale letos se kvůli epidemii posunula až na srpen. Začalo se ráno v 9 hodin, kdy soutěžili mladší a starší žáci, a po 13 hodině pak vypukl boj v kategorii muži a pak i ženy a dorostenci. Vzhledem k účasti sborů které u nás nikdy nebyli a jejich kvality byly hodně zřejmé (měli zkušenosti s extraligou ČR), se tak dalo čekat, že padne i náš 2 roky starý rekord tratě na 3B, který byl 16:49. No a stalo se tak hned u druhého útoku, kdy muži z Velkých Hoštic daly čas 16:03! V průběhu soutěže se pak ještě další 3 teamy dostaly pod ten náš starý rekord. Nový rekord tratě je tak dán a uvidíme další rok, jestli vydrží. V ženské části pak 2 roky starý rekord na 2B nepadl a zůstal tak na čase 15:99. Po skončení jednotlivých kategorií útoků bylo vše vyhlášeno a předány i různé výhry, včetně zvláštní prémie 10 000,- za překonání rekordu tratě od našeho hlavního sponzora firmy MRB Sazovice. Listiny s konečnými výsledky všech kategorií najdete zde: Hasičský den Sazovice 2020 - výsledky.pdf

4. srpna 2020 v 6:03 nám KOPIS vyhlásil poplach. Ve zprávě stálo, že se jedná o požár osobního automobilu v motorovém prostoru u areálu jedné místní firmy. Více v sekci Zásahy našich hasičů

31. července 2020 proběhla od 16 hodin brigáda na Zahrázovém. Pokládala se dlažba pod již zabetonovanou bývalou zastávku.

23. července 2020 jsme se rozloučili s našim významným členem bratrem Josefem Brázdilem. Zemřel po těžké nemoci dne 19. července a to ve věku 57 let. Tento významný muž se zapsal do paměti snad všech okolních sborů, protože toho dosáhl opravdu hodně a to hlavně při práci s mládeží. Pro mnoho lidí byl známý pod svou, z jeho strany ne příliš oblíbenou, přezdívkou "čert". Za svůj život toho dosáhl opravdu hodně a podle toho taky vypadalo poslední rozloučení, které proběhlo v kostele v Míškovicích. Tak obrovskou účast z řad hasičů i ostatních občanů jsem na pohřbu ještě neviděl. Smuteční průvod byl tak dlouhý, že konce nebylo možné skoro ani dohlédnout. Jeho poslední cesta tak proběhla ve vší možné důstojnosti se všemi hasičskými poctami a všichni bratři i sestry na něj určitě nikdy nezapomenou. Členem našeho sboru byl 38 let. Velká čest jeho věčné památce.

27. června 2020 proběhla od 9 hodin brigáda na zahrázovém. Úkolem bylo usadit a zabetenovat bývalou zastávku u závodní dráhy. Sešlo se nás tak akorát a celá práce se podařila zhruba do oběda stihnout. Končilo se kolem 13 hodiny.

25. května 2020 jsme doprovodili na poslední cestě našeho nejstaršího člena pana Františka Bartíka st. Zemřel dne 18.5.2020. Rozloučení proběhlo s dodržením bezpečnostních opatření covid-19 ve zlínském krematoriu i s hasičskými poctami. Tento bratr se dožil úctihodného věku 85 let a členem našeho sboru byl 67 let! Velká čest jeho památce

17. května 2020 skončil nouzový stav v ČR.

16. května 2020 jsme provedli jarní úklid ve zbrojnici a kontrolu všech strojů po zimně. Účast sice nebyla moc hojná, ale stačilo to na potřebný úklid, vyházelo se vše nepotřebné a proběhla i kontrola čerpadel. Tato kontrola nakonec odhalila nefunkční jedno z našich dvou plovoucích čerpadel. Pokoušeli jsme se jej sice rozjet, ale nepodařilo se. Čerpadlo tak nejspíš skončí v odborném servise. Od toho ale tyto kontroly jsou, aby se odhalili nedostatky a byl pak čas na to, odstranit je dřív, než tyto stroje budou opravdu potřeba. Brigáda začala v 9 hodin a končila okolo 13 hodiny.

8. května 2020 proběhl s menším zpožděním jarní sběr železa. Z důvodů mimořádných opatření proběhl až v květnu, místo obvyklého dubna. Opět jsme začali v 15 hodin a s dodržením všech bezpečnostních opatření začali objíždět celou obec. Končilo se okolo 17,30 a železného šrotu se podařilo nasbírat opravdu dost.

1. května 2020 proběhla po delší odmlce mimořádná výborová schůze svolána starostou sboru. S ohledem na stále trvající opatření kvůli šíření viru covid-19 byla účast jen pro zvané a do 10-ti zúčastněných osob.

12. března 2020 byl v ČR vyhlášen nouzový stav kvůli pandemii Covid-19.

22. února 2020 se konal v naší obci ostatkový zvyk Vodění medvěda. Této oblíbené akce se poslední léta daří, protože se jí účastní stále víc a víc masek. Letos jsme sice loňský rekord nepřekonali, protože do účasti promluvilo chřipkové onemocnění. I tak nás ale bylo celkem 37 a to k loňskému počtu 41 nemělo daleko. Průvod vyšel krátce po 9 hodině, okolo poledne pak byla pauza na oběd na Zahrázovém a druhá část obce se obešla po 12 hodině. Zpět ke zbrojnici a následně i na výletiště se došlo po 16 hodině. Poté bylo pro všechny účastníky průvodu připraveno pohoštění. Vše se tak vydařilo a dotáhlo do zdárného konce. Fotky z této akce najdete zde

11. ledna 2020 proběhla první akce tohoto roku a tou byl Hasičský ples. Ten se konal na opět na sále OÚ a zúčastnilo se ho tentokrát přibližně 120 lidí. O skvělou taneční zábavu se nám opět postarala skvělá Zdounečanka a nechyběla ani tombola a doprovodný zábavný program. Vydařená akce končila až okolo 3 hodiny ranní.

Informace o dění ve sboru v minulých letech a Výroční zprávy našeho sboru:

Činnost sboru:

Členové družstev mladší žáci, starší žáci, muži a ženy se každoročně zúčastňují okrskových soutěží v požárním útoku a štafetě, ale i pohárových soutěží, které pořádají okolní sbory. Pořádáme též soutěž pro dříve narozené, která se koná vždy v polovině srpna, pod názvem „Memoriál Libora Kučery“. Soutěž se skládá ze speciální štafety a útoku podle dřívějších pravidel. Členové sboru se zúčastňují i oslav a výročí v okolních sborech, obcích, hodů, sjezdů rodáků, svěcení symbolů, valných hromad, oslav sv. Floriána, doprovázejí své zesnulé členy na jejich poslední cestě a navštěvují i jubilanty při příležitosti jejich životních výročí.

Činnost zásahové JSDH Sazovice:

Každoročně je do plánu činnosti naši JSDH zařazeno námětové okrskové cvičení (dálková doprava vody), případně i naše vlastní prověřovací cvičení (uměle vytvořený požár nebo jiná podobná událost). Každý rok těž provádíme pro místní školu odborné přednášky, které jsou obvykle spojené s cvičnou evakuací celé školy a ukázkami hašení.

Financování sboru:

K zajištění financování sboru slouží hlavně sběry železného šrotu, které probíhají vždy na jaře a na podzim. Tolik potřebné finance se též získávají z pořádání veřejných akcí, plesů a hasičských soutěží. Hodně nám pomáhají i sponzoři, kterých je hodně, ale mezi ty nevýznamnější patří určitě firma MRB Sazovice, která financuje hlavně naše závodní družstva.