Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Spolky a kluby > Hasiči > Zásahy našich hasičů

Zásahy našich hasičů

JSDH Sazovice je zařazena do kategorie JPO-V

Zásahy naší JSDH Sazovice v roce 2016-2020

10. srpna 2017 v 17:03 nám operační středisko vyhlásilo poplach. Jednalo se o únik plynu následkem překopnutého potrubí při výkopových pracích na zahradě jednoho z místních domů. Přestože více jak polovina našich členů z JPO bylo zrovna v sousedních Mysločovicích na pohřbu jednoho z našich starších členů, tak se nás během pár minut sešlo dost a v dalších minutách přijeli dokonce i zbylí členové ze zmíněného pohřbu. Po příjezdu na místo události jsme se nahlásili veliteli zásahu z jednotky HZS Otrokovice, která již byla na místě. Na jeho žádost jsme ohraničili nebezpečný prostor páskou a zároveň jsme na nejbližších křižovatkách odkláněli dopravu i chodce, protože plyn unikal v bezprostřední blízkosti místní komunikace. Vzápětí se dostavila i Policie ČR a následně i pohotovostní plynárenská služba. Ta provedla zastavení plynu a protože již nehrozilo nebezpečí, odeslal nás velitel zásahu zpět na základnu. ZasahovaliMarian Janoch, Tomáš Omyla, Bohumil Botek, Luděk Judas, Roman Štrom, Václav Brázdil, Josef Gerža, Martin Potočný, Josef Brázdil ml.

30. června 2017 v 18:00 nám KOPIS opět vyhlásil poplach. Šlo o požár pole ve středu obce nad školou. Jednalo se však o předem plánované taktické cvičení 3. okrsku, které jsme tentokrát pořádali my. Naše jednotka byla samozřejmě na místě jako první a začala čerpat vodu z obecní studny u OÚ. Postupně po pár minutách přijížděli okolní sbory z Mysločovic, Hostišové, Machové a Rackové. Vodu jsme tak posílaly ze stroje do stroje, kde každý sbor použil 6 kusů hadic B. Voda se tak dostala na místo fiktivního požáru až na pole nad školou. S ohledem na trvající suché a navíc i větrné počasí žádný skutečný oheň samozřejmě nebyl a tak jsme alespoň pokropili dané pole. Do půl hodiny bylo vše zbaleno a po vyhodnocení celého zásahu následovalo občerstvení na výletišti Zahrázovo, kde právě probíhalo vítání prázdnin. Hasičské vozy se tak stali pěknou atrakcí hlavně pro děti. Končilo se okolo 20 hodiny návratem techniky zpět na základnu. Zasahovali: Marian Janoch, Bohumil Botek, Tomáš Omyla, Roman Štrom, Luděk Judas, Václav Brázdil, Josef Gerža, Martin Potočný, Vlastimil Potočný a několik dalších členů našeho SDH. Fotky najdete zde  (zdroj: SDH Racková)

24. června 2016 v 17:52 nám KOPIS vyhlásil poplach. Jednalo se o požár pole v sousedních Mysločovicích. Ve skutečnosti to však bylo předem plánované námětové cvičení našeho okrsku, kterého se účastnili okolní sbory z Machové, Rackové, Mysločovic, Hostišové a naše jednotka. Ze základny jsme vyjeli v 18 hodin a za 5 minut jsme byli na místě. Místní jednotka nám ukázala naše stanoviště a po umístění zásahové PS-12 jsme roztáhli hadicové vedení na 6B do dalšího stroje další jednotky. Systémem přenosu vody ze stroje do stroje jsme dopravili vodu nad místní školu, ke byl fiktivní požár. Vše se zvládlo výborně, jen nás dost trápilo horké a slunečné počasí, které ze všech zasahujících doslova vysávalo energii. Na základnu jsme se vrátili po malém občerstvení okolo 20 hodiny. Zasahovali: Marian Janoch, Bohumil Botek, Tomáš Omyla, Roman Štrom, Luděk Judas, Václav Brázdil, Josef Gerža a Martin Potočný. Fotky ze zásahu najdete zde (fotil člen JSDH Racková)

7. března 2016 v 18:11 hodin nám KOPIS vyhlásil poplach. Ve zprávě se uvádělo o požáru RD, konkrétně komínu. Za pár minut se nás sešlo 5 z naší JPO a tak jsme v 18:23 vyjeli na místo našim novým DA Renault Master, protože zásahová Avie byla v té době v servisu. Na místě zásahu již byla přítomna jednotka HZS Otrokovice. Samotné hoření již přestalo a tak jsme po nahlášení VZ začali pomáhat při čištění komínu a vynášeli žhavé saze ven, které se uvolňovali z vnitřku komínu při jeho čištění. Ty jsme venku postupně zalévali vodou z kyblíků. Toto zalévání bylo dostačující a tak nebylo potřeba rozdělávat žádné hadicové vedení. Po provedení těchto prací a odvětrání prostoru kotelny přirozenou cestou jsme zásah ukončili a po odjezdu HZS Otrokovice jsme se rovněž vrátili na základnu. Fotografie z místa zásahu najdete na http://sazovicezaci.rajce.idnes.cz/SDH_Sazovice_-_zasah_7.3.2016/  Zasahovali: Tomáš Omyla, Luděk Judas, Roman Štrom, Josef Gerža a Václav Brázdil.

 

Zásahy naší JSDH Sazovice v roce 2011-2015.pdf

 

Zásahy naší JSDH Sazovice v roce 2005-2010.pdf

 

Vyhledat v textu

19. 3. Josef

Zítra: Světlana

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1