Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Hasiči > Zásahy našich hasičů

Zásahy našich hasičů

JSDH Sazovice je zařazena do kategorie JPO-V

Zásahy naší JSDH Sazovice v roce 2016-2020

4. srpna 2020 v 6:03 nám KOPIS vyhlásil poplach. Ve zprávě stálo, že se jedná o požár osobního automobilu v motorovém prostoru u areálu jedné místní firmy. I přes brzkou ranní hodinu jsme se sešli v hasičárně v počtu 4 členové zásahovky plus 2 členové SDH. Na místo jsme vyjeli v 6,15 a po příjezdu na místo zde již prováděli hasební práce hasiči z Otrokovic. Zároveň s námi dojeli i hasiči z Prštného. Nahlásili jsme se veliteli zásahu a čekali na další instrukce. Místo události bylo před nepřehlednou zatáčkou, tak jsme na místě usměrňovali dopravu. Po uhašení si naše jména zapsal VZ a odeslal nás zpět na základnu. Na tu jsme se vrátili v 6,36. Na místě zasahovali: Tomáš Omyla, Roman Štrom, Brázdil Václav a Brázdil Josef. Jako záloha byli dva členové našeho SDH Jakub Vald a Jiří Pospíšil.

21. června 2019 v 17:46 nám KOPIS vyhlásil poplach. Jednalo se o požár lesního porostu na Rackové. Po příjezdu na místo a nahlášení jsem zjistili, že se jedná o prověřovací cvičení našeho 3. okrsku. Místní hasiči nám ukázali, kde máme jet a my na místě nachystali PS-12 a potřebné B- hadice. Spojením s okolními sbory jsme vytvořili dálkový přenos vody až k fiktivnímu požáru. Vše se zvládlo a za pár minut bylo po požáru. Na místě se nacházela i jedna (jako) zraněná osoba, o kterou se postaral sbor z Rackové zafixováním a naložením na nosítka. Po úklidu vybavení jsme se přemístili před místní zbrojnici, kde se cvičení vyhodnotilo a poté následovalo malé pohoštění pro všechny zúčastněné sbory s Rackové, Machové, Mysločovic, Hostišové a Sazovic. Návrat na základnu byl až po 20 hodině. Zasahovali: Marian Janoch, Tomáš Omyla, Roman Štrom, Martin Potočný a Josef Gerža. Pár fotek najdete zde (zdroj SDH Racková)

29. června 2018 v 17:44 nám KOPIS opět vyhlásil poplach. Ve zprávě stálo, že hoří pole na Machové. Ve skutečnosti se jednalo o předem připravené cvičení našeho 3. okrsku, ve kterém byly zapojeny všechny sbory z našeho okrsku. Po příjezdu na místo jsme zaujali stanoviště a natáhli vedení na 4-B hadice k dalšímu sboru. Jednalo se o dálkový přenos vody ze stroje do stroje až na místo fiktivního požáru. Vše šlo dobře až do chvíle, kdy jsme chtěli nastartovat naši PS-12. Baterie vypověděla službu a vůbec nestartovala. Operativně jsme požádali kolegy z Hostišové, kteří po nastartování svého stroje ochotně půjčili svou baterii a my tak mohly v klidu nastartovat. Voda k nám akorát došla a tak jsme ji mohly poslat dál k dalšímu sboru. Sboru z Hostišové tímto moc děkujeme za výpomoc. O tom ale takové cvičení jsou, aby se vychytali nedostatky a nestalo se nic podobného při skutečném požáru. Po skončení zásahu následovalo vyhodnocení a poté malé občerstvení před kuželnou na Machové. Zpět na základně jsme byli ve 20:15. Zasahovali: Bohumil Botek, Tomáš Omyla, Roman Štrom, Josef Gerža, Martin Potočný a Václav Brázdil.

23. června 2018 ve 14:23 nám  KOPIS vyhlásil poplach. V SMS zprávě se psalo, že se jedná o požár automobilu v naší obci. Ve zbrojnici jsme se sešli jen 3 včetně velitele, ale i tak jsme vyjeli na místo. Po příjezdu do areálu místní firmy ve 14:36 jsme zjistili, že hoří vysokozdvižný vozík. Zároveň s námi přijížděli na místo profi hasiči ze Zlína, tak jsme jim pochopitelně dali přednost. Ti okamžitě natáhli vysokotlaké vedení a požár rychle uhasili. Zaměstnanci použili před příjezdem hasičů asi 4 hasící přístroje, ale nestačilo to. Počkali jsme na místě až do ukončení a poté, co si nás velitel zásahu zapsal jsme se vrátili zpět na základnu. K zásahu přijeli i jednotky z Otrokovic a Mysločovic. I ony byly pak poslány zpět na základnu. Zvláštnosti na tomto zásahu bylo, že vůbec nehoukala obecní siréna ani bezdrátový obecní rozhlas. Tuto skutečnost jsem po zásahu oznámil starostce naší obce. Zasahovali: Maria Janoch, Tomáš Omyla, Vlastimil Potočný. 

2. dubna 2018 na velikonoční pondělí jsme v 9 hodin dopoledne vyjeli na žádost starostky obce vyčerpat vodu ze sklepa rodinného domu, kde přes noc natekla voda do výšky asi 1,5 metru následkem havárie vodovodního řádu v blízkosti tohoto domu. Výjezd jsme ohlásili na KOPIS a po příjezdu na místo a provedeném průzkumu, jsme nasadili obě plovoucí čerpadla a zajistili řádné odvětrávání sklepních prostor. Následně jsme nasadili i zásahovou PS-12, kterou jsme čerpali jímku před domem, přes kterou se voda do sklepa neustále vracela. Na místo se samozřejmě dostavil i pracovník vodáren, který zastavil v místě hlavní řád. Po odčerpání jsme ponechali na místě jedno elektrické kalové čerpadlo pro případ, že by se hladina vody ve sklepě opět začala zvedat. Poškozený řád přijeli pracovníci vodáren opravit až na druhý den. Tento technický zásah jsme ukončili před 14 hodinou. Zasahovali: Tomáš Omyla, Luděk Judas, Josef Gerža a Martin Potočný.

10. srpna 2017 v 17:03 nám operační středisko vyhlásilo poplach. Jednalo se o únik plynu následkem překopnutého potrubí při výkopových pracích na zahradě jednoho z místních domů. Přestože více jak polovina našich členů z JPO bylo zrovna v sousedních Mysločovicích na pohřbu jednoho z našich starších členů, tak se nás během pár minut sešlo dost a v dalších minutách přijeli dokonce i zbylí členové ze zmíněného pohřbu. Po příjezdu na místo události jsme se nahlásili veliteli zásahu z jednotky HZS Otrokovice, která již byla na místě. Na jeho žádost jsme ohraničili nebezpečný prostor páskou a zároveň jsme na nejbližších křižovatkách odkláněli dopravu i chodce, protože plyn unikal v bezprostřední blízkosti místní komunikace. Vzápětí se dostavila i Policie ČR a následně i pohotovostní plynárenská služba. Ta provedla zastavení plynu a protože již nehrozilo nebezpečí, odeslal nás velitel zásahu zpět na základnu. ZasahovaliMarian Janoch, Tomáš Omyla, Bohumil Botek, Luděk Judas, Roman Štrom, Václav Brázdil, Josef Gerža, Martin Potočný, Josef Brázdil ml.

30. června 2017 v 18:00 nám KOPIS opět vyhlásil poplach. Šlo o požár pole ve středu obce nad školou. Jednalo se však o předem plánované taktické cvičení 3. okrsku, které jsme tentokrát pořádali my. Naše jednotka byla samozřejmě na místě jako první a začala čerpat vodu z obecní studny u OÚ. Postupně po pár minutách přijížděli okolní sbory z Mysločovic, Hostišové, Machové a Rackové. Vodu jsme tak posílaly ze stroje do stroje, kde každý sbor použil 6 kusů hadic B. Voda se tak dostala na místo fiktivního požáru až na pole nad školou. S ohledem na trvající suché a navíc i větrné počasí žádný skutečný oheň samozřejmě nebyl a tak jsme alespoň pokropili dané pole. Do půl hodiny bylo vše zbaleno a po vyhodnocení celého zásahu následovalo občerstvení na výletišti Zahrázovo, kde právě probíhalo vítání prázdnin. Hasičské vozy se tak stali pěknou atrakcí hlavně pro děti. Končilo se okolo 20 hodiny návratem techniky zpět na základnu. Zasahovali: Marian Janoch, Bohumil Botek, Tomáš Omyla, Roman Štrom, Luděk Judas, Václav Brázdil, Josef Gerža, Martin Potočný, Vlastimil Potočný a několik dalších členů našeho SDH. Fotky najdete zde  (zdroj: SDH Racková)

24. června 2016 v 17:52 nám KOPIS vyhlásil poplach. Jednalo se o požár pole v sousedních Mysločovicích. Ve skutečnosti to však bylo předem plánované námětové cvičení našeho okrsku, kterého se účastnili okolní sbory z Machové, Rackové, Mysločovic, Hostišové a naše jednotka. Ze základny jsme vyjeli v 18 hodin a za 5 minut jsme byli na místě. Místní jednotka nám ukázala naše stanoviště a po umístění zásahové PS-12 jsme roztáhli hadicové vedení na 6B do dalšího stroje další jednotky. Systémem přenosu vody ze stroje do stroje jsme dopravili vodu nad místní školu, ke byl fiktivní požár. Vše se zvládlo výborně, jen nás dost trápilo horké a slunečné počasí, které ze všech zasahujících doslova vysávalo energii. Na základnu jsme se vrátili po malém občerstvení okolo 20 hodiny. Zasahovali: Marian Janoch, Bohumil Botek, Tomáš Omyla, Roman Štrom, Luděk Judas, Václav Brázdil, Josef Gerža a Martin Potočný. Fotky ze zásahu najdete zde (fotil člen JSDH Racková)

7. března 2016 v 18:11 hodin nám KOPIS vyhlásil poplach. Ve zprávě se uvádělo o požáru RD, konkrétně komínu. Za pár minut se nás sešlo 5 z naší JPO a tak jsme v 18:23 vyjeli na místo našim novým DA Renault Master, protože zásahová Avie byla v té době v servisu. Na místě zásahu již byla přítomna jednotka HZS Otrokovice. Samotné hoření již přestalo a tak jsme po nahlášení VZ začali pomáhat při čištění komínu a vynášeli žhavé saze ven, které se uvolňovali z vnitřku komínu při jeho čištění. Ty jsme venku postupně zalévali vodou z kyblíků. Toto zalévání bylo dostačující a tak nebylo potřeba rozdělávat žádné hadicové vedení. Po provedení těchto prací a odvětrání prostoru kotelny přirozenou cestou jsme zásah ukončili a po odjezdu HZS Otrokovice jsme se rovněž vrátili na základnu. Fotografie z místa zásahu najdete na http://sazovicezaci.rajce.idnes.cz/SDH_Sazovice_-_zasah_7.3.2016/  Zasahovali: Tomáš Omyla, Luděk Judas, Roman Štrom, Josef Gerža a Václav Brázdil.

 

Zásahy naší JSDH Sazovice v roce 2011-2015.pdf

 

Zásahy naší JSDH Sazovice v roce 2005-2010.pdf