Počasí

Drobečková navigace

Obec Sazovice > Kultura > Zajímavosti > Napsali o nás ... aneb Jsme známí i ve světě

Napsali o nás... aneb Jsme známí i ve světě

Sazovice patří mezi nejstarší obce Zlínského kraje.

Podle kronikáře Vojtěcha Velíska osada vznikla někdy v 11. století ze dvou rybářských chat nalézajících se na hrázích čtyř rybníků za dnešním obecním úřadem. Písemně se poprvé připomínají v roce 1362, záznam se týká drobného šlechtice Wznatky in Sazowitz.

Vojtěch Velísek dále píše: "Překrásné údolí bystřiny Svodnice, vlévající se v sousedním katastru obce Tečovice do řeky Dřevnice, údolí vroubené lesnatými vrchy a stráněmi a osídleno již v době předhistorické."

Sazovice se nacházejí jen asi 10 km od Zlína, v mírně zvlněné krajině na okraji Hané, přesto si zachovávají svůj přírodní vzhled. Obec leží v klimaticky teplé oblasti s dlouhým suchým létem, teplým jarem a podzimem a krátkou suchou zimou. V rámci možností je zde také velmi dobrá kvalita ovzduší a nízká hladina hluku. Obec má velmi kvalitní spodní vodu, která je v některých místech vhodná i k běžnému používání.

Obec je krásná nejen vzhledem, ale probíhají tu i velmi zajímavé akce a bydlí nebo bydlelo zde mnoho výjimečných lidí. Není se tedy čemu divit, že se občas dostaneme do hledáčku vzdálených i méně vzdálených médií.

V této rubrice si můžete přečíst co o Sazovicích, jejích obyvatelích a akcích zde pořádaných bylo napsáno. Najdete zde jen pár střípků, které se podařilo zachytit během posledních let. 

 

 

o obci a obecním úřadu

 

 o povodních 

 

o Bernardu Kučerovi

 

o Františku Šestákovi

 

o koupališti

 

 o včelařském kroužku

 

 o SDH

 

 o soutěži Vesnice roku

 

o zvonici

 

folklór v Sazovicích

 

o kostele

 

akce v Sazovicích

Vyhledat v textu

22. 8. Bohuslav

Zítra: Sandra

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
Zájezd na Svatý Hostýn...
5 6 7 8
Prodej drůbeže
9 10
Mysločovické pivní slavnosti
11
12 13 14 15
Přerušení dodávky el. energie v části naší obce
Přerušení dodávky elektrické energie v části naší obce II.
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1